Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Bożena ŚWIĄTEK, Apostolstwo świeckich w nauczaniu świętego Franciszka Salezego
Łask 2007

ISBN 978-83-60178-41-6
stron 116
format: 20,0 × 14,5 cm
oprawa: miękka matowa

kup
cena detaliczna: 25,50
cena z rabatem: 21,67

Stowarzyszenie św. Franciszka Salezego podejmuje zadanie prowadzenia do świętości wiele osób różnego stanu, wieku i profesji. Pragnę wyrazić ogromną radość, że jedna z członkiń Stowarzyszenia św. Franciszka Salezego, Autorka niniejszej pracy, przyjęła dar studiów teologicznych i podjęła się zadania dokonania naukowej refleksji nad jednym z istotnych aspektów duchowości św. Franciszka Salezego, jakim jest apostolat świeckich. [...]

Książka sama w sobie stanowi zwartą syntetyczną całość. Liczba przypisów świadczy o jej głębokim zakorzenieniu w tekstach źródłowych.

Refleksja Autorki nie przedstawia jedynie historycznego dziedzictwa duchowości św. Franciszka Salezego, ale poprzez częste odniesienia do tekstów Soboru Watykańskiego II, ukazuje jego aktualność, trafność i atrakcyjność.

Treść niniejszej rozprawy może być bardzo pomocna dla małżonków i rodziców w dziele budowania podstawowej wspólnoty chrześcijańskiej, jaką jest małżeństwo i rodzina. Autorka wydobywa z pism św. Franciszka Salezego konkretne rady wychowawcze dla rodziców i pedagogów.

Z przedmowy ks. dra Tomasza Falaka

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: