Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:

Dramat

okładka

Jean-François DELAUNAY, L'Autobus - Autobus. La Morsure - Ukąszenie

Książka zawiera dwa pełne humoru utwory dramatyczne francuskiego pisarza.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Poète

POECI: budzący respekt lub politowanie gatunek istot ludzkich, z głową w chmurach i sercem wypełnionym piekłem. Mało albo do przesady odpowiedzialni, potrafią zamienić w drogę przez mękę życie swoje i bliskich.

okładka

Jean-François DELAUNAY, Thomas Becket

Dramat francuskiego autora, poświęcony wielkiej postaci Tomasza Becketa. Przywołanie wydarzeń sprzed lat stanowi pretekst do rozważań nad zderzeniem rzeczywistości boskiej ze światem ludzi. Refleksja nad wartością cierpienia i męczeństwa.

okładka

Tomasz KACZMAREK, Karp po żydowsku i inne sztuki teatralne

Kaczmarek to jeden z najciekawszych dramaturgów związanych z Laboratorium Dramatu. [...] ma niezwykle radykalny, własny język, w którym stapia się kilka elementów: dzisiejsza nowomowa, inspiracja Witkacym i szukanie dziury w całości słowa jak u Białoszewskiego.

okładka

Tomasz KACZMAREK, Matka cierpiąca, czyli Matka Courage w bloku

„Dramat jest bardzo dobry, oryginalny a zarazem osadzony w tradycji literackiej; jest zaktualizowanym pastiszem społecznym a zarazem ma odniesienia bardziej uniwersalne. Ponadto - jest świetnym dramatem scenicznym, dającym duże możliwości teatralizacji tekstu.

okładka

Paweł PUCZEK, Śpiewam i gram na skrzypcach

Nauczanie początków gry na skrzypcach metodą słuchową

Przez kilka dziesięcioleci prowadzonej z kolosalnym zaangażowaniem i pasją pracy pedagogicznej profesor Paweł Puczek zyskał ogromne uznanie i zajął poczesne miejsce w gronie najwybitniejszych polskich pedagogów gry skrzypcowej. O Jego działalności dydaktycznej oraz głębi myśli metodycznej z najwyższym uznaniem wyrażali się, także wielokrotnie w rozmowach z niżej podpisanym, najświetniejsi polscy skrzypkowie i pedagodzy reprezentujący najpoważniejsze ośrodki wiolinistyczne […]