Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Krzysztof KAMIŃSKI, Humanizm chrześcijański Stefana Swieżawskiego
Łask 2007

ISBN 978-83-60178-36-2
stron 340
format: 20,4 × 14,3 cm
oprawa: miękka matowa

kup
cena detaliczna: 32,00
cena z rabatem: 27,20

Humanizm chrześcijański prof. dra Stefana Swieżawskiego jest formą światopoglądu, która zawiera w sobie pewne zapatrywania, wartości i postawy respektujące tolerancję, poszanowanie jednostki ludzkiej, jej wolność, postawę humanitarną jako niezwiązaną racjami narodowymi, szacunek dla godności osoby ludzkiej, uznanie różnorodności w obrębie chrześcijaństwa. Na tle różnych koncepcji chrześcijańskich i postaw z nimi sprzężonych pogląd Stefana Swieżawskiego odznacza się niekwestionowaną wartością i zasługuje na szczególny szacunek [...]

[Autor] postawił sobie za zadanie odtworzenie reprezentowanej przez prof. dra Stefana Swieżawskiego koncepcji [...]. W pracy rozważa się więc składający się nań zasób przekonań, wartości i związanych z nimi postaw praktycznych [...].

[Praca] została przygotowana bardzo solidnie, z dużą starannością i dbałością o rzetelność charakterystyk, omówień i analiz poglądów [...]. Pod względem merytorycznym wszystko, co istotne dla zrozumienia humanizmu Stefana Swieżawskiego, zostało przedstawione, rozważone i udokumentowane odwołaniami do jego [...] twórczości filozoficznej. [...] Autor umiejętnie przedstawia założenia wyjściowe, punkty orientacyjne, wartości, na których osadzony jest humanizm Stefana Swieżawskiego [...].

Z recenzji prof. dra hab. Józefa Piórczyńskiego

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: