Oficyna Wydawnicza LEKSEM

Koszyk jest pusty

znajdź książkę dla siebie:


okładka

Aleksander KIKLEWICZ, Zrozumieć język. Szkice z filozofii języka, semantyki, lingwistyki komunikacyjnej
Łask 2007

ISBN 978-83-60178-45-4
stron 454
format: 25,0 × 16,0 cm
oprawa: twarda

kup
cena detaliczna: 75,00
cena z rabatem: 63,75

Monografia prof. Aleksandra Kiklewicza Zrozumieć język. Szkice z filozofii języka, semantyki, lingwistyki komunikacyjnej [...] stanowi [...] gruntowne studium teoretyczno-metodologiczne w zakresie myślenia językoznawczego. Dociekania naukowe prowadzone są przez Autora w trzech kręgach tematycznych: filozofii języka, lingwistyki komunikacyjnej i semantyki kognitywnej. Analiza dotyka zarówno teoretycznych podstaw teorii lingwistycznych, jak i drobiazgowych, odkrywczych analiz konkretnego materiału badawczego.

Przedstawiony przez językoznawcę obraz współczesnego językoznawstwa uzmysławia nam dwoistość nauki: z jednej strony - ciągłość wartości, pojęć, które pomimo że „ubrane” są współcześnie w „nowe szaty terminologiczne”, to zrodziły się o wiele wcześniej, ulegając jedynie pewnym modyfikacjom, z drugiej zaś strony - nowatorstwo spojrzenia na język, które przekracza tradycyjnie zakreślane granice językoznawstwa.

Monografia Aleksandra Kiklewicza Zrozumieć język jest niewątpliwie wydarzeniem w świecie lingwistyki, stanowiącym usystematyzowany, przemyślany przegląd teorii lingwistycznych i praktycznych, prowadzonych na wysokim poziomie merytorycznym, analiz językowych w zanurzeniu filozofii języka, lingwistyki komunikacyjnej i semantyki kognitywnej.

Z recenzji prof. dr hab. Ewy Komorowskiej

Spis treści (PDF)

Zobacz również

Polecamy inne nasze książki o podobnej tematyce: